Doklad o adrese v Irsku

Pokud chcete v Irsku vyřídit i nejzákladnější věci jako si vyřídit Irskou občanku díky které je vám v Irsku přiděleno PPS number musíte mít v Irsku doklad o adrese.

Co může v Irsku posloužit jako doklad o adrese?

V Irsku přistupují k dokladu o adrese v Irsku trochu jinak než v Čechách. Chtějí vidět, že tam opravdu bydlíte.

Je potřeba, aby jste měli nájemní smlouvu, nebo doklad o tom, že vaším jménem platíte za elektřinu, plyn, internet, popelnice (odvoz domovního odpadu), někdy může posloužit i dopis od některého vládního úřadu, který vám byl zaslán na vaší adresu.

Pokud si budete chtít v Irsku otevřít účet v bance tak některé banky požadují aby účet za energie nebyl první, ale třeba až za druhý nebo třetí měsíc, chtějí vidět, že na vámi udávané adrese opravdu bydlíte.

Pokud budete hledat bydlení bude majitel bytu/domu požadovat, aby jste ukázali zda platíte za energie včas. Majitelé nemovitosti mají díky nedostatku volných nemovitostí na Dublinském realitním trhu navrch a vybírají si komu svojí nemovitost pronajmou. Zájemců o pronájem domů/bytu je více než volných nemovitostí a tak musíte majitele přesvědčovat o tom, že jste ti praví a že by měl dát přednost právě vám. Majitel bude chtít vidět tyto dokumenty:
– doklad o tom, kolik peněz vám měsíčně chodí na účet
– doporučení od předchozího pronajímatele
– doklady o tom, že včas platíte za energie (plyn, elektřinu, popelnice, internet a pod.)

Proto plaťte všechny vaše závazky včas, aby jste mohli ukázat, že jste dobří a zodpovědní lidé a potencionálně dobří nájemníci.