Svědkové Jehovovi v Irsku

Svědkové Jehovovi jsou celosvětové náboženské hnutí. Nechybí ani v Irsku, jsou k vidějí ve všech větších městech a proto nemohou chybět ani v Dublinu. Uvidíte je oslovovat lidi se svými tiskovými materiály a poutači na rušných ulicích, kde chodí hodně lidí a kde mohou efektivně oslovovat veřejnost.

Jaký je život pro rodiny svědků Jehovových ve stále sekulárnějším Irsku?

Rodiny Svědků Jehovových například neslaví například narozeniny. Jinak jsou svědkové Jehovovi velmi rodinně orientovaní a pořádají hromadná společná setkání, zdržují sexu mimo manželství a homosexuálních praktik – ale to je neznamená, že jsou homofobní.

Svědkové Jehovovi říkají: Nemáme problém s lidmi, kteří se rozhodli žít jinak než my, a kteří se chovají jinak. Respektujeme jejich právo dělat to, co chtějí dělat se svým životem – jen doufáme, že budou respektovat naše právo na náš způsob myšlení.

V Irsku žije okolo 6 000 „zvěstovatelů“ svědků Jehovových svědků .

Zvěstovatel je někdo, kdo se aktivně podílí na šíření toho náboženství. Přibližně 12.000 lidí navštěvuje každoroční pamětní slavnost, která připomínají odchod Ježíše.

Celosvětově má nábženství Svědků Jehovových přibližně 8 milionů členů a přibližně 14 milionů lidí, kteří se účastní regionálních shromáždění. Jen v Irsku existuje zhruba 100 kongregací Svědků Jehovových .

Rozdíly

Zásadní rozdíl ve víře Jehovových svědků vůči katolicismu je použití jiné Bible.

Svědkové Jehovovi jsou striktně proti krevním transfuzím.

Svědkové Jehovovi také neslaví narozeniny a Vánoce.